Gdzie w internecie bezpiecznie dokonać wymiany waluty

Na kontach bankowych, także internetowych nie posiadamy już wyłącznie złotówek. Wiele osób pracuje za granicą, równie dużo otrzymuje z zagranicy przelewy w euro, funtach, dolarach, czy frankach szwajcarskich. Zakładamy również tzw. konta walutowe dla bezpieczeństwa kursu, czyli ochrony przed dewaluacją rodzimej waluty i jest to wygodne dopóty, dopóki nie potrzebujemy szybko złotówek (albo odwrotnie, innej waluty od posiadanych złotówek) na zakupy.

Są sytuacje, kiedy potrzebujemy pieniędzy natychmiast, szczególnie podczas zakupów przez internet, kiedy oferta sklepu internetowego jest bardzo korzystna, ale czasowo i ilościowo ograniczona (np. przy wyprzedażach – m.in. Black Friday). Wówczas niezbędna jest znajomość punktu w internecie, który nie tylko zamieni nam pieniądze z posiadanych na potrzebne, ale będzie to ze wszech miar bezpieczny kantor internetowy.

Jakie wymagania powinien spełniać internetowy kantor wymiany walut

Przede wszystkim łatwość założenia konta w kantorze, co w wypadku Rkantor.com można przeprowadzić online i wystarczy do tego dowód osobisty. Poza tym kursy walut online muszą być czytelne i stabilne oraz odpowiadać zadeklarowanym podczas wymiany. Na czym to polega? Z chwilą podjęcia działań dotyczących przewalutowania naszych pieniędzy, powinniśmy mieć pewność, że zostanie to przeprowadzone po deklarowanym kursie. Niemożliwe? Owszem, jeżeli transakcja zostanie przeprowadzona z dużym opóźnieniem, kurs może się zmienić dramatycznie i być niekorzystny nawet na tyle, że uniemożliwi nam zakupy. Dlatego na zaplanowaną wymianę możemy liczyć jedynie wówczas, gdy operacja zostanie przeprowadzona bardzo szybko.

Na łamach dwutygodnika Forbes można znaleźć artykuł (do Zleceniodawcy – ewentualnie link do artykułu wzorcowego) o przeprowadzonym przez dziennikarzy teście szybkości transakcji walutowych przeprowadzanych przez e-kantory w Polsce. Pod uwagę zostały wzięte największe kantory online z działających na rynku, a do testu wybrano posiadające status Krajowej Instytucji Płatniczej nadzorowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. I tutaj następuje równie ważny czynnik, czyli bezpieczeństwo naszych transakcji. Kantory bez wspomnianego statusu nie powinny być przez zainteresowanych wymianą pieniędzy brane pod uwagę.

Test szybkości transakcji wg. Forbesa wygrał Rkantor.com, ze średnim wynikiem 10 minut na transakcję. Co istotne, wymiana dotyczy nie tylko klientów indywidualnych, ale także i firm. Szybkość wymiany walut w połączeniu z przelewem może pomóc firmie w uniknięciu ewentualnych kar, wynikających z opóźnień w płatnościach.

Inną, przydatną usługą Rkantor.com jest możliwość stworzenia Portfela Walutowego, z wygodnymi do zastosowania środkami w wybranym przez klienta momencie. Dokładnie polega to na tym, że klient zyskuje dodatkowe konto, za które nie uiszcza żadnych opłat, a przelew zleca wtedy, kiedy jest to dla niego najbardziej dogodne.

You may also like...

Popular Posts